Klatki Cavia Creative

Klatki Cavia Creative

Cavia Creative to wyjątkowa klatka dająca praktycznie nieograniczone możliwości rozbudowy i konfiguracji. Mając podstawowy zestaw akcesoriów z łatwością możesz zmieniać rozmiar i kształt klatki dostosowując ją do potrzeb świnki (i swoich).


z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony

Budowa klatki Cavia Creative przypomina trochę zabawę klockami – kwadratowe kratki łączy się za pomocą łączników o różnych kształtach, tworząc ściany i piętra. Z polipropylenu kanalikowego (materiał przypominający plastikową tekturę dwuwarstwową) składa się kuwety (podłogi klatki).
Poniżej opisano kolejne elementy potrzebne do stworzenia własnej klatki Cavia Creative.

Kratki Cavia Creative

Podstawowy element – kratki o wymiarach 35 x 35 cm produkowane specjalnie dla nas przez polskiego producenta klatek. Dostępne są w dwóch wariantach:
– czarne malowane proszkowo
– srebrne – ocynkowane


z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony

Łączniki Cavia Creative

Solidne łączniki Cavia Creative są niezbędne do zmontowania klatki. Dostępnych jest pięć rodzajów:
  z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony

 1. narożnik – dla każdego narożnika klatki (niezależnie od tego czy planujesz piętro) potrzebujesz 2 narożników – jednego na dół i jednego na górę. Planując klatkę o podstawie prostokąta potrzebujesz 8 łączników narożnych;
 2. z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony

 3. trójnik – rodzaj łącznika niezbędny do połączenia dwóch sąsiednich kratek lub do tworzenia połączeń w kształcie litery T. Do każdego łączenia 2 kratek w prostej ścianie lub 3 kratek (łączenie na kształt T) potrzebujesz 2 trójników. Jeden trójnik będzie również niezbędny dla każdego narożnika w którym występuje piętro;
 4. z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony

 5. krzyżak – łącznik dający najwięcej możliwości, pozwala na połączenie ze sobą maksymalnie 8 kratek. Jest niezbędny przy budowie piętra – przy piętrze składającym się z jednej kratki potrzebne są 2 krzyżaki, przy piętrze składającym się z dwóch kratek – 3 krzyżaki;
 6. narożnik z dziurką – narożnik niezbędny przy budowie piętra z jednej kratki (w klatkach o szerokości 2 kratek) – przewleka się go przez 70cm pręt montażowy wzmacniając sztywność konstrukcji;
 7. trójnik z dziurką – trójnik niezbędny przy budowie piętra z dwóch kratek – przewleka się go przez 70cm pręt montażowy wzmacniając sztywność konstrukcji.

Podkłady Cavia Creative

z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlonyZe względu na konstrukcję łączników Cavia Creative podłoga klatki musi być podniesiona o 3cm względem podłoża. Aby to uzyskać należy podłożyć pod kuwetę klatki (podłogę klatki) podkłady Cavia Creative. Aby określić liczbę potrzebnych podkładów należy pomnożyć ilość kratek w jednym boku razy ilość kratek w drugim boku (dla bardziej zaawansowanych matematycznie: iloczyn długości jednego boku wyrażonej w kratkach i długości boku prostopadłego wyrażonej w kratkach).
Podkłady naturalnie występują w kolorze kremowym lub zielonkawym – zależnie od dostawy. Można je pomalować farbą akrylową – koszt zakupu w marketach budowlanych w granicach 9zł.

Kuweta klatki (podłogi do klatki)

Ze względu na trudność z bezpiecznym zapakowaniem i wysyłką obecnie nie oferujemy materiału do wykonania kuwet. Pracujemy już nad rozwiązaniem tego problemu – na razie jednak możemy tylko zaproponować skorzystanie z usług firmy Franplast, gdzie możecie zamówić płyty z polipropylenu kanalikowego o grubości 3mm w kolorze białym lub czarnym. Ceny są dość wygórowane, a materiał dość powszechnie dostępny – jeśli chcecie zaoszczędzić to proponuję poszukać firmy zajmującej się reklamą lub sprzedażą tworzyw sztucznych w waszych miejscowościach.


z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlonyFranplast (franplast@franplast.pl ) płyty z pp kanalikowego 3mm białe lub czarne:

 1. 65 x 100 cm (do piętra 1 x 2 kratki) -10zł/szt.
 2. 65 x 65 cm (do piętra 1 x 1 kratka) – 7zł/szt.
 3. 100 x 135 cm (do klatki 2 x 3 kratki) – 21zł/szt.
 4. 65 x 135 cm (do klatki 1 x 3 kratki) – 14zł/szt.
 5. 100 x 100 cm (do klatki 2 x 2 kratki) – 15zł/szt.
 6. + Wysyłka: 20 zł

Pręty montażowe Cavia Creative – do pięter i nie tylko

Pręty o długości 36 lub 72 cm – są przydatne przy stabilizacji konstrukcji dużych klatek, krótkie pręty w małych klatkach o szerokości 1 kratki pozwalają na instalację wiszących przedmiotów – np. kula na siano. Pręty 72 cm są niezbędne przy budowie piętra w klatkach o szerokości 2 kratek.

Kratki z drzwiczkami Cavia Creative

Jeśli chcesz żeby Twoja klatka miała drzwiczki – możesz zamontować ten rodzaj kratki w dowolnej ilości:)


z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony
z przyczyn technicznych obraz nie został wyświetlony

Podobne wpisy

0 komentarzy

 1. Hej! Mam pytanko 🙂 Jak zrobiliscie te boczne ściany kuwety? Zamawialiście takie kawałki?

 2. Tak jak z kartonu – zagina się całą płaską płytę, wcześnie krawędzie należy delikatnie zagnieść – np. tępym nożem. Można też nadziurkować krawędź szpilką lub cyrklem. Narożniki łączymy "na zakładkę" i zszywamy np. zszywaczem albo sklejamy.

 3. to nie fair!!!ja wymyśliłam tą nazwę ktoś mi ją zabrał a mój kom. został usunięty

 4. Nazwa została zaproponowana dwa razy. Pani Joanna 15 marca zaproponowała Cavia Creative Deluxe, z której to nazwy skorzystaliśmy, następnie 17 marca Pani Martyna zaproponowała Cavia Creative Princess, gdzie wykorzystany człon nazwy został powielony.
  Żaden komentarz nie został usunięty.

 5. Mam pytanie…Czy prosiaczki nie dały by rady wyskoczyć z takiej klatki? Albo skoczyć z półeczki? Bardzo podobają mi się te klatki, ale nie jestem pewna czy nic sobie nie zrobią… :/

 6. Nie, świnki zdecydowanie nie wyskakują z klatki. Jakby chciały to by dały radę wyskoczyć korzystając ze schodków czy pięterka ferplast. Przynajmniej nasze świnki nie są jednak absolutnie zainteresowane wyskakiwanie,

 7. Czy w Państwa sklepie są również dostępne kratki ocynkowane? Zbieram się do zamówienia, ale moje świnki lubią sobie pogryźć klatkę, więc wolałabym takie od malowanych.

 8. Były dostępne, jednak ze względu na problemy z utrzymaniem odpowiedniej jakości ocynku wycofaliśmy się z tej wersji. Można popryskać kratki preparatem biter, który jest dostępny w naszym sklepie – powinno pomóc.

 9. Witam, chciałabym zrobić taką klatkę 2×2 kratki i tak się zastanawiam czy jedna płyta z pp kanalikowego wystarczy na kuwetę? Kiedy będzie dostępnych więcej kratek w waszym sklepie? Macie 4 na stanie a ja potrzebuję 6 (2 już mam).

 10. Witam
  Jedna płyta zdecydowanie Pani wystarczy – konkretnie potrzebuje Pani płytki 0,95×0,95m, przy założeniu, że brzegi mają mieć 12cm wysokości (co sprawdza się dobrze).
  Kratki mają przyjść w poniedziałek, więc najpóźniej we wtorek będą w sklepie.

 11. Witam
  "Robią się" – myślę, że najpóźniej w ciągu dwóch tygodni. Najlepiej proszę o kontakt mailowy – możemy rozkompletować jakiś zestaw i dodać parę kratek już jeśli jest taka potrzeba.

 12. Witam. Generalnie chce stworzyć nietypową klatkę. i w zasadzie nie wiem jak mam to zrobić. czy są państwo w stanie pomoc co do podpowiedzi ile dokładnie części będzie mi potrzeba??

 13. witam ja tez bylabym zainteresowana klatka dla krolika tyklo rez nie wiem jak sie do tego zabrac czy moglabym liczyc na panstwa pomoc?

 14. Witam, w jaki sposób czyści się kuwetę klatki? Czy kuweta jest miękka jak materiał czy to sztywny plastik? pozdrawiam Ania

 15. Witam,
  chcę zbudować klatkę 4×2 z piętrem 1X2. Co konkretnie będzie mi potrzebne i w jakiej ilości?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 16. Witam,
  chciałabym zbudować klatke 4X2 z piętrem 1X2. Konkretnie jakie części będą mi potrzebne i w jakiej ilości.
  Z góry dziękuję za odpowiedz.

 17. Ile i jakie łączniki będę potrzebować żeby zrobić klatkę 2×1 (czyli 70×35 cm) ?

 18. Ile i jakie będę potrzebować łączniki jeżeli chcę zrobić klatkę 2×1 ? Bez pięter (Czyli prostokąt o wymiarach 70×35)

 19. Witam czy kratki nadają się na zrobienie z nich wybiegu?? Czy są na tyle stabilne z łączeniami by powiesić na nich np hamak?? Bo zastanawiam się nad kupnem kratek i szukam najlepszego rozwiązania…

 20. Dzien dobry, a jak z utrzymaniem czystosci w takiej klatce? normalnie wysypuje sie zwirek? pytanie jeszcze o vetbed, kupilam juz jeden u Panstwa tylko nie wiem jak utrzymac w nim czystosc. Czy dziennie nalezy odkurzyc odchody? Jak czesto go prac?

 21. Jak utrzymuje się czystość w takiej kuwecie? Czy łatwo wysypuje się zużytą ściółkę?

 22. Witam 🙂 Chciałabym wiedzieć ile i jakich łączników jest mi potrzebne do klatki 5×2 kratki i pietra 1×2 kratki. Czyli klatka taka jak na Waszym pierwszym zdjęciu + pięterko po lewej stronie. Bardzo proszę o odpowiedź bo liczę liczę i nie mogę się doliczyć 🙂

 23. czy jeśli kupimy kilka kratek i złączników to będzie troszkę taniej bo jest to dość duży wydatek

 24. Niestety jakość komponentów szczególnie łączników jest bardzo kiepska 🙁 cała klatka jest mało stabilna. Ogólnie koncepcja jest w porządku ale wykonane w marne. Jestem rozczarowany. Taśma 2-stronna nie trzyma się pianek pod podstawą. Trójniki mają zbyt duże otwory do tej średnicy drutu kratki. Wszystko się chwieje. Zdecydowanie narożników nie powinno się montować zgodnie z instrukcją bo to się po prostu nie trzyma. W zasadzie do zestawu powinny być połączone trytytki albo sztywniejsze łączniki-zawiasy. Poza tym lakierowanie kratek jest wyjątkowo słabe. Jakiekolwiek puknięcie powoduje łuszczenie i odpadanie lakieru. Nie wspominając o tym że że dla zębów świnek to chwila żeby obgryźć kratki.
  Kolejna rzecz to rant kuwety. Świnki nie mają najmniejszego problemu z pogryzieniem teko pseudo zabezpieczenia.
  Polecam zapoznanie się z materiałami z których robione są elektryczne kable ziemne odporne na gryzonie. To jest tylko kwestia zamówienia u producenta tego elementu z odpowiedniego PVC.
  Klatka po 2 tygodniach wygląda jak po 3 latach. Jestem rozczarowany jakością i niespasowqniem elementów.
  I na koniec. Podawajcie proszę wymiar zewnętrzny klatki a nie tylko wewnętrzny. Jest to zdecydowanie ważniejsze przy projektowaniu przestrzeni w pokoju i pozwala uniknąć niepotrzebnych stresów jak klatka się nie mieści o te 5 cm

 25. Przykro mi, że klatka nie spełniła Pańskich oczekiwań. Cały czas pracujemy nad poprawą produktu. Otwory w trójnikach nie mają służyć do wkładania prętów, więc średnica otworu nie ma znaczenia.
  Niestety kwestia obgryzania krat jest nie do pokonania. Podawane są wymiary zewnętrzne klatki, nie wiem skąd wzięło się wspomniane 5 cm.

 26. Witam, zastanawiam się jak zamontować hamak kwadratowy w takiej klatce. Czy dałoby się domontować z góry jedną kratkę i z boku jedną? Wtedy hamak byłby osłonięty z trzech stron. Czy byłoby to możliwe? Proszę o odpowiedź.

 27. Dzień dobry
  Nie da się w ten sposób. Można jednak zamontować dodatkowy pręt montażowy, na nim narożnik z dziurką i dodatkową kratkę 'sufit' – wówczas można zawiesić hamak od góry lub częściowo od góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *