O NAS

...czyli parę słów o rodzinie, która pokochała świnie...

o nas pasjonaci świnek morskich

Czuję, że na początku wypada mi się trochę wytłumaczyć – świnki nie trafiły do nas ze względu na dzieci, jak to bywa w więszkości domów. My również dziećmi już nie jesteśmy, ale oszaleliśmy na punkcie gryzoni i możliwe, że nie zachowujemy się przy nich jak na dorosłych ludzi przystało (choć do obowiązków związanych z hodowlą podchodzimy caaaałkiem poważnie 😉

Jak zaczęła się nasza przygoda?

W czerwcu 2013 roku z niemieckich hodowli przyjechało do nas siedem świnek US Teddy – jeden samiec (wzorowy rodzynek) i sześć samiczek.

Dwie z nich zadomowiły się u mnie i u Sary, a pozostałe świnki zamieszkały z moim bratem, Maćkiem i bratową, Kasią. Już ponad rok temu planowałam kupno świnki rasy Skinny, jednak Maciek pewnego dnia nadesłał mi znalezione w internecie zdjęcie prosiaczka US Teddy i chyba wszyscy przyznamy szczerze, że trudno było się w nim nie zakochać.

Wraz ze współlokatorką w przeciągu sekundy zdecydowałyśmy się na zakup zwierzaków. Poszukiwania wymarzonych umaszczeń i zgromadzenia potrzebnych do hodowli informacji zajęło nam sporo czasu, ale w dużej mierze była to czysta przyjemność. W związku z tym, że świnki są u nas od niedawna, wciąż się uczymy na podstawie własnych obserwacji i forów internetowych, a zatem strona będzie stale uzupełniana, by finalnie stworzyć monograficzną treść zawierającą praktyczne porady dla innych właścicieli i dla osób, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z hodowlą.

Tutaj możesz poczytać o naszych dawnych miotach

A jeśli jesteś zainteresowany zakupem produktów, które pomogą Ci kompleksowo zadbać o Twoje świnki, zapraszamy do naszego sklepu

Sklep wszystko dla świnek morskich logo