Zioła dla świnki morskiej + siano to podstawa diety! Które zioła dla świnek wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej fantastycznych mieszanek ziołowych dla świnek morskich. Świadomość o prawidłowym żywieniu kawii domowej wzrasta i to fantastycznie! Zastanawiacie się jednak, które zioła będą odpowienie i które świnkom zasmakują? Pniżej podaję ulubione typy świnek z mojej hodowli!

Zioła Bazowe dla świnki morskiej od SuperFoods – 550g lub 1,1kg – pachnące duże kawałki, całe listki, kwiaty, korzenie i gałązki – ekologiczne, zdrowe i uwielbiane przez świniaki – nasz numer 1 w codziennej diecie!

Można też oczywiście stosować zioła pojedyncze i wybierać te ulubione dla Waszych prosiaczków. Które wybrać? U nas ulubione są: mniszek lekarski liść i korzeń, babka lancetowata, kwiat nagietka, jeżówka, liść truskawki, liść maliny, liść leszczyny, pokrzywa, skrzyp polny, lipa, lucerna. 

Pamiętajcie, że świnkowe smaki z wiekiem się zmieniają i niechętnie ruszane pokarmy po kilku miesiącach mogą w późniejszym czasie zostać ulubionymi! Klucz do zdrowia leży w różnorodności!
Gwarantuje Wam natomiast, że każda świnka chętnie zioła wcina, pamiętajcie więc by codziennie znalazła garść w swojej miseczce – wesprze to pracę układu trawiennego oraz uzupełni w naturalny sposób witaminy i minerały w jej codziennej diecie.

Podobne wpisy

3 komentarze

  1. Mam pytanie: Mam świnkę morską, okazującą wielką sympatię i ogromne zaufanie. Czy byłaby szansa, aby kupić drugą świnkę teraz? Ta co już ją mam ma roczek, a mam jedną, i myślę że też źle się czuje jak jest taka jedna sama.

  2. Każdemu zwierzęciu jest samemu samotnie. A temat łączenia nie jest trudny, wystarczy trochę poczytać i na pewno dasz sobie rade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *