ŚWINKI MORSKIE US TEDDY
HODOWLA "THE PIG"

Planowane mioty

W 2014 roku w naszej hodowli przyszły na świat świnki z 6 miotów. Jeśli nie zmienimy zdania - będą to pierwsze i ostatnie mioty w naszej hodowli.

Dlaczego rezygnujemy z aktywnej hodowli?

Na począku mieliśmy 7 świnek: 5 w Opolu, 2 we Wrocławiu. Maja, mająca świnki we Wrocławiu z przyczyn osobistych musiała je oddać, zostaliśmy z piątką w Opolu. Whisky, pokryta po raz drugi zmarła zaraz przed planowanym porodem w sierpniu 2014 roku. Jej śmierć nie miała z samą ciążą wiele wspólnego, jednak przeżyliśmy ją bardzo ciężko. Zostały nam więc cztery świnki: Tweety, Merida, Whisky i Chili.

Zgodnie z umieszczonym na stronie planem, próbowaliśmy pokryć Meridę - ta jednak mieszka z Tweety'm już od połowy lipca 2014 i zdecydowanie nie zachodzi w ciążę.Przyczyna nie jest jasna, niczego to jednak nie zmienia.

W połowie października 2014 podjęliśmy ostatnią próbę - planowaliśmy już zakończenie hodowli, jednak chcieliśmy jeszcze pozyskać maluchy dla osób, które od dawna na nie czekały. W tym celu po sprzątaniu i zmianie konfiguracji klatek przeprowadziliśmy Whisky do Tweetiego i Meridę do Chili. Zmiana połączenia świnek zawsze była kłopotliwa, jednak nigdy jeszcze nie było tak brutalnie. Szczególnie Chili została absolutnie zaszczuta przez Meridę w ciągu zaledwie 30 minut - w życiu nie widzieliśmy zwierzątka tak przerażonego jak nasza mała Chili w tamtej chwili.
Jesteśmy z naszymi świnkami silnie związani - jednym może się to wydawać śmieszne, innym normalne. Ilość przykrości związanych z rozmnażaniem świnek (walki między łączonymi świnkami, ryzyko związane z ciążą i porodem, martwe maluszki) jest dla nas zbyt duża, a zalety rozmnażania świnek zbyt małe by kontynuować.

Nasze świnki pozostaną z nami - Merida dobrze się dogaduje z Tweety'm, nie zachodzi z nim w ciążę, więc Tweety ma towarzystwo bez koneiczności kastracji. Jeśli Merida pewnego dnia jednak zajdzie w ciążę - niech i tak będzie.
Chili mieszka sobie z Whisky i też są szczęśliwe - sąsiadują przez kratkę z Tweety'm i Meridą i czasem się wzajemnie obwąchują.
My mamy święty spokój i cztery świnki do kochania:)

Pozostałym hodowcom życzymy wielu sukcesów i jak najmniej problemów. Osoby, które czekały na świnki od nas bardzo przepraszamy.
Kontakt: katarzyna@swinkamorska.com.pl , maja@swinkamorska.com.pl
Uwaga! Wszystkie treści znajdujśce się na stronie są chronione prawem autorskim.