ŚWINKI MORSKIE US TEDDY
HODOWLA "THE PIG"

Pielęgnacja

Poniżej w punktach przedstawię co i jak często należy robić aby Twoja świnka cieszyła się dobrym zdrowiem:

  1. Mycie i sprzątanie klatki. Niezbędne jest utrzymywanie klatki w czystości. Konieczna jest wymiana ściółki czy w przypadku dry beda jego pranie przynajmniej raz w tygodniu. Zbyt rzadkie sprzątanie może doprowadzić do chorób skóry lub nawet pojawienia się pasożytów.
  2. Karmienie - zgodnie z zasadami opisanymi w dziale "żywienie". Według mnie trzeba poświecić na to kilka minut kilka razy dziennie.
  3. Obcinanie pazurków- pazurki świnek należy obcinać tak często jak jest to konieczne, gdy pazurki są zbyt długie, zaczynają przeszkadzać śwince lub się zawijać należy je obciąć. Jeżeli masz już doświadczenie i Twoja świnka na to pozwoli możesz zrobić to sam. Jeżeli jednak nie masz doświadczenia poproś o pomoc i instruktaż weterynarza. W kolejnych artykułach przedstawimy zdjęciową instrukcję obcinania świnkom pazurków.
  4. Kąpiel. Świnki nie przepadają za kąpielą w związku z tym lepiej ograniczyć ją do minimum i kąpać świnkę wtey gdy jest to potrzebne- czyli gdy świnka jest brudna. Do kąpieli świnki zawsze używaj letniej wody (nie zimnej i absolutnie nie gorącej!) oraz specjalnego szamponu przeznaczonego dla świnek morskich (nie myj nim okolic pyszczka i oczu). Po każdej kąpieli pamiętaj aby świnkę dobrze wysuszyć. Mokra świnka może się przeziębić!
  5. Czesanie i głaskanie. Jeżeli masz tylko jedna świnkę musisz na to poświęcić czas codziennie. A najlepiej kilka razy dziennie aby Twoja świnka nie była samotna. Świnki to zwierzęta stadne i potrzebują kontaktu. Jeżeli czeszesz swoją świnkę pamiętaj aby wybrać delikatną szczotkę najlepiej z naturalnego włosia. Szczotkuj świnkę delikatnie- następnym razem będzie się cieszyła na widok szczotki.
Kontakt: katarzyna@swinkamorska.com.pl , maja@swinkamorska.com.pl
Uwaga! Wszystkie treści znajdujśce się na stronie są chronione prawem autorskim.